Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Buba - streszczenie - strona 6

ją upodobnić do córki. Dziadek i Buba myśleli, że przechodzi klimakterium. 

Buba i dziadek zaczynają grać. Dziewczynka zauważa, że od jakiegoś czasu mama odbiera wszystkie telefony i stwierdziła, że zakochała się. Do tego słyszała, jak się kłócili z tatą i trzy razy wspominała o rozwodzie. 

Minął tydzień, a Bartoszowa w nie odzywała do nikogo. 

Buba miała problemy z chemią, a do tego problemy z przewrotem w tył na wychowaniu fizycznym. Uważała, że Adaś w ogóle jej nie zauważa. Mówił tylko o Jolce. Buba tęskniła za normalnymi, rodzinnymi sytuacjami. Mama próbowała namówić córkę, aby z nią ćwiczyła. Pokój Marysi zaczął przypominać klub fitness. 

Lodowiec przemówił

Pani Karpowa kupiła kota i wszyscy byli tym zdziwieni, ponieważ to ona wypowiadała wojnę dzikim kotom. Buba poszła do pani Karpowej zapytać ją, po co kupiła kota i sprawdzić, czy nic mu nie jest. Okazało się, że sąsiadka dostała kota w prezencie i bardzo go lubi. Buba wróciła do domu i zeszła z dziadkiem do piwnicy. Była już tam pani Karpowa, która przyszła nakarmić dzikie koty, tak jak Buba i dziadek.

Mama siedziała i płakała. Była na  solarium, wróciła poparzona oraz czerwona i do tego może tylko siedzieć.

Przy śniadaniu Bartoszowa wreszcie się odezwała i powiedziała, że wymawia pracę. Mama wyszła i zaczęła płakać, a dziadek powiedział, że gotuje zdrowo, ale ma w sobie truciznę. Kiedy Bartoszowa została tylko z Bubą, powiedziała jej, że przeprowadza terapię wstrząsową, bo w przeciwnym razie to wszystko nigdy się nie skończy. W drodze do szkoły Buba zastanawiała się, co Bartoszowa miała na myśli mówiąc „to”. 

Buba i dziadek podsłuchiwali mamę i tatę. Kiedy tata wyszedł i powiedział „do kart” od razu stamtąd odeszli. 

Naga królowa automobiluKomentarze

    4 + 3 =