Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Buba - streszczenie - strona 3

nie widzieli, ponieważ mama pokazała im zdjęcie i nikt jej nie poznawał. Buba zapytała mamę, w której szkole była. Okazało się, że pojechała nie do tej szkoły, do której chodzi jej córka. 

Popołudnie. Mama próbowała pisać książkę, ale przeszkadzało jej chrapanie dziadka, a tatę bolał ząb. Buba ma siostrę Olkę, która ma męża Roberta i syna Franciszka. Mama przyszła do pokoju Buby, aby córka wymyśliła, co kobieta może powiedzieć zakochanemu mężczyźnie w osobistej sytuacji. Tata stwierdził, że nie powinna pytać córki o takie rzeczy. Buba zaproponowała, aby to było bez słów, sam opis.
 
Dziewczynka zadzwoniła do Adasia i skłamała, że nie ma książki do fizyki i zaprosiła go do siebie, aby się razem pouczyli. Zanim Adaś przyszedł, schowała swoją książkę w kuchni w pojemniku na chleb. Kiedy Buba siedziała z Adasiem w swoim pokoju. dziadek powiedział do mamy, że powinna do nich wejść pod jakimś pretekstem.

Mieli uczyć się fizyki, a mama, sięgając po chleb, znalazła książkę. Do pokoju Buby weszła mama z herbatą, tata z kanapkami i dziadek z książką do fizyki. Mówili, że znaleźli ją w pojemniku na chleb. Adaś poszedł, a Bubie chciało się płakać. 

W obronie arcydzieła

Mieszkanie Buby. Przyszli Mańczakowie, którzy właśnie wrócili ze stoku narciarskiego. Zostali na obiedzie i zjedli gołąbki, które były dla rodziców dziewczynki. Ojciec był zdenerwowany, że Mańczakowie ciągle coś u nich jedzą. Mama stwierdziła, że idą do Mańczaków na pączki, ponieważ dziadek powiedział im, że pożyczyli jajka do pączków i zapraszają Marysię i Pawła do siebie. A tak naprawdę pożyczyli jajka, aby zrobić sobie jajecznicę .

Mama płakała z powodu złej recenzji. Buba próbowała ją pocieszyć. W pokoju słychać był dziadka, który czytał jej książkę i płakał ze wzruszenia.


Komentarze

    10 + 2 =